Vedere de pe drumul nostru spre Babele (mai bine zis, drumul babelor spre babe) Iar plouă. Bine că plouă, abia am chef să scriu. Bine că pot scrie, abia mă mai citeşti şi tu... Am fost pe munte şi ne-am copt. Toţi trei, noi doi şi câinele. Cred că a făcut insolaţie bietul câine că după ce am urcat şi coborât pe şi de pe Bucegi a dormit 2 zile şi a băut o găleată de apă. A fost o nebunie weekendul ăla. Am stat la o pensiune frumoasă, într-o locaţie foarte prietenoasă cu nişte oameni mai faini decât toate celelalte. Asta în primul rând pentru că proprietarii îl au pe Vlăduţ, o frumuseţe blondă cu ochii verzi, de 3 ani şi jumătate care ne-a convins că el este proprietarul excelent al casei, că la el e cel mai super, că mami e cea mai frumoasă şi că nimeni nu-l iubeşte mai mult decât el, pe tati. Pensiunea e Casa Zuzulache şi e amplasată în Poiana Ţapului lângă Castelul Cantacuzinilor , poziţionată cumva sus, de vedeam Buşteniul de pe balcon. Adică super! Mai ales dacă nu aveam...
„Prefer să mor de pasiune decât de plictiseală.” — Pablo Picasso